„Akademia Kici Koci”

„Akademia Kici Koci” to ogólnopolski program skierowany do przedszkolaków. Kicia Kocia to bohaterka serii ulubionych książek dla dzieci autorstwa Anity Głowińskiej, która zaprasza dzieci do poznawania wraz z rezolutną kotką najbliższej im rzeczywistości. Program, w którym przez 3 miesiące brały udział dzieci z grupy Gruszek, zakładał wykonanie w sposób kreatywny 5 wyzwań Kici Koci. Nasze przedszkolaki miały okazję w ramach projektu zrealizować następujące zadania: napisanie kartki do Kici Koci i jej wysłanie pocztą, pieczenie pierniczków, lepienie bałwanka ze sztucznego śniegu, przygotowanie zdrowego syropu z naturalnych składników na jesienne przeziębienia, stworzenie przyjęcia ze zdrowymi przekąskami. Za każde wykonanie zadanie dzieci otrzymywały „motywatorki” Kici Koci, a na zakończenie projektu pamiątkowe dyplomy.