X OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW

Już po raz dziesiąty nasze przedszkolaki uczestniczyły w wyjątkowym wydarzeniu promującym zdrowy styl życia i aktywność fizyczną wśród najmłodszych. We wtorek 21 maja prawie 200 dzieci wraz z paniami wzięło udział w biegu organizowanym w ramach projektu „Sprintem do maratonu”. Projekt ten nie tylko zachęca dzieci do zabawy i ruchu na świeżym powietrzu, ale również kładzie nacisk na edukację zdrowotną, propagując ideę aktywnego trybu życia już od najmłodszych lat. Zanim mali sportowcy rozpoczęli maraton, zjedli pyszne i zdrowe śniadanko sportowca. Następnie, korzystając z gościnności SP 12, każda grupa udała się na bieżnię SP 12 gdzie odbyła się wspólna rozgrzewka, a po biegu na każdego aktywnego zucha czekał medal, a dla grupy dyplom uczestnictwa.

Dzieci były zachwycone, wszystkie pokonały wyznaczony dystans i dobiegły uśmiechnięte na metę. Łącznie przebiegliśmy razem około 70700 metrów.  Po biegu każde dziecko otrzymało napój izotoniczny.

Gratulujemy przedszkolakom świetnej kondycji i chęci do aktywnego spędzania czasu.