ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

21 marca na całym świecie obchodzony jest
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

W naszym przedszkolu obchody tego dnia rozpoczęliśmy kilka dni wcześniej zajęciami, podczas których przedszkolaki oglądały film „Zespół Downa –Wyjątkowe dzieci”, uważnie wysłuchały co to jest za dzień i dlaczego jest obchodzony, a także dlaczego jest nazywany Dniem Kolorowej Skarpetki. Dzieci ozdabiały, według własnego pomysłu, duże skarpety, które wykorzystane zostały do dekoracji wejścia do przedszkola.

Zakładając 21 marca dwie różne, kolorowe skarpetki nasze przedszkolaki i pracownicy przedszkola włączyli się w obchody tego wyjątkowego dnia, okazując  solidarność z osobami z Zespołem Downa. Jest to wyjątkowy dzień, który pozwala zwiększyć świadomość społeczną, uczy tolerancji, akceptacji i zrozumienia, a dorośli i dzieci w swoich niepasujących skarpetkach symbolizujących niedopasowane chromosomy wyraziły swoje wsparcie dla osób z Zespołem Downa oraz ich Rodzin.