MÓJ PRZYJACIEL MIŚ

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka – można go przytulić, można się z nim bawić. Dlatego nasze Śliweczki przychodziły do przedszkola ze swoimi misiami. Wspólnie szukaliśmy misiów małych, średnich i dużych, brązowych szarych, różowych itp. Każdy miś czuł się wyjątkowo bo był kochany, przytulany i głaskany. Dzieci radośnie tańczyły z misiami do piosenek, uczyły się wierszyka o misiu, a także przygotowały prace plastyczne na przedszkolną galerię. Z okazji Dnia Pluszowego Misia oglądaliśmy teatrzyk „O misiu rozbójnisiu”.

NASZE MISIE
UŁADALIŚMY MISIOWE PUZZLE
KOLOROWALIŚMY I MALOWALIŚMY MISIE
NAWLEKALIŚMY TEŻ MISIE
ROBILIŚMY MISIE Z BALONÓW
TAŃCZYLIŚMY Z MISIAMI I KOŁYSALIŚMY JE W KOCACH
UKŁADALIŚMY DUŻEGO MISIA PADINGTONA
JESTEŚMY MISIAMI 🙂
WYKONALIŚMY MISIOWE PRACE PLASTYCZNE DO PRZEDSZKOLNEJ GALERII – ZAPRASZAMY DO JEJ OBEJRZENIA
OBEJRZELIŚMY TEATRZYK O MISIU ROZBÓJNISIU W WYKONANIU NAUCZYCIELI
W DNIU PLUSZOWEGO MISIA ROZPOCZĘLIŚMY REALIZACJĘ PROJEKTU „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

Miś Anatol będzie wędrował z dziećmi do domów, a wraz z nim zadanie do wykonania. Swoją wędrówkę miś zaczął od Antosia 🙂

20 listopada – dzień praw dziecka

W poniedziałek 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzień ten obchodzony jest na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Inicjatorką tego dokumentu była Polska. W tym dniu rozmawialiśmy o prawach dziecka, a także o ich obowiązkach, oglądaliśmy film edukacyjny o prawie do przyjaźni.