JESTEM MAŁYM PATRIOTĄ

Chociaż nasze Śliweczki to jeszcze małe dzieci to już poznają, że Polska to nasza ojczyzna, a godłem Polski jest biały orzeł na czerwonym tle. Wiedzą już też, że flaga ma kolor biało – czerwony. Już od najmłodszych lat przekazujemy dzieciom szacunek do polskich symboli i przywiązania do swojej Ojczyzny.

Uczyliśmy się fragmentu wiersza „Katechizm polskiego dziecka ” Władysława Bełzy.

Wykonaliśmy różne prace plastyczne w biało – czerwonych kolorach.

Z naszych pomalowanych i odbitych rączek stworzyliśmy orły, na podobieństwo naszego godła:

Rozcieraliśmy plastelinę, żeby powstały biało – czerwone serca:

Odbijaliśmy korkowe pieczątki w konturach naszego kraju:

Wyklejaliśmy kontury naszego kraju czerwonymi papierkami:

Dodatkowo, w naszym przedszkolu odbył się Konkurs „Biało – czerwone inspiracje”. Pracę wykonaną z rodzicami przyniósł Mikołaj. Gratulujemy pomysłu i dziękujemy za udział w konkursie:

Jak co roku w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo, by podkreślić rangę uroczystości i świętować ten wspaniały, wyjątkowy dzień.