Dzień teatru

Dzień dobry w piątek „Jabłuszka”

Dzisiaj jest Międzynarodowy Dzień Teatru dlatego porozmawiamy sobie właśnie na ten temat.

W naszym mieście też jest  teatr- czy ktoś z was był tam już?

Zerknijcie jak wygląda.

Spróbujcie wspólnie z rodzicami wyjaśnić „Co to jest teatr”- może zrobicie siatkę pytań tak, jak robimy w przedszkolu, ale rysunkową- podajemy instrukcję:

1. Na środku kartki narysujcie „umowny” budynek teatru.
  2. Dookoła rysujemy ikonki z czym kojarzy nam się teatr (aktorzy, scena, kurtyna, widownia, sufler, kostiumy itd.)
  3. Jak wykonać siatkę dzieci doskonale wiedzą- popatrzcie rodzice jak to się robi- „Jabłuszka” do dzieła- wiemy, że sobie poradzicie!

Zajmie wam to trochę czasu dlatego zapraszamy na przerwę.

Poruszajcie się do muzyki.

Posłuchajcie teraz o jakiej bajce jest piosenka .

Tak, to „Czerwony Kapturek”

Jakie znacie jeszcze inne bajki? – wymieńcie 5 tytułów.

BRAWO!!!!

Jeszcze raz zapraszamy Was na przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”- wczorajszy wpis

I jeszcze jedno:

Mamy dla Was propozycję- zazwyczaj wieczorem rodzice opowiadają lub czytają Wam bajki, spróbujcie dzisiaj ułożyć wspólną bajkę (podpowiedź znajdziecie w załączniku)

Na koniec zapraszamy Was na wycieczkę do Wrocławskiego Zoo!
DomoweZoo czyli edukacyjny cykl online.

W każdą środę i piątki o godzinie 12;00 prowadzą transmisje na żywo i mówią ciekawostki na temat zwierząt. Serdecznie zapraszamy do wspólnego zwiedzania świata dzikich zwierząt!

Miłego weekendu!