Dzień Kolorowej Skarpetki to coś więcej…

21 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.W naszym przedszkolu obchody tego dnia rozpoczęliśmy kilka dni wcześniej zajęciami, podczas których przedszkolaki oglądały film „Zespół Downa –Wyjątkowe dzieci”, uważnie wysłuchały co to jest za dzień i dlaczego jest obchodzony, a także dlaczego jest nazywany Dniem Kolorowej Skarpetki. Dzieci ozdabiały, według własnego pomysłu, duże skarpety, które wykorzystane zostały do dekoracji wejścia do przedszkola.Zakładając 21 marca dwie różne, kolorowe skarpetki nasze przedszkolaki i pracownicy przedszkola włączyli się w obchody tego wyjątkowego dnia, okazując solidarność z osobami z Zespołem Downa. Jest to wyjątkowy dzień, który pozwala zwiększyć świadomość społeczną, uczy tolerancji, akceptacji i zrozumienia, a dorośli i dzieci w swoich niepasujących skarpetkach symbolizujących niedopasowane chromosomy wyraziły swoje wsparcie dla osób z Zespołem Downa oraz ich Rodzin.