Obserwacje

Nasze “Gruszeczki” zabawiły się w obserwatorów przyrody i udowodniły, że dzieci interesują się wszystkim, co dzieje się w najbliższym otoczeniu.

Poznajemy owady

Na naszych zajęciach rozwijamy zainteresowania przyrodnicze. Stwarzamy dzieciom sytuacje sprzyjające aktywizowaniu mowy i myślenia. Nasze Poziomki doskonale wiedzą już, jakie zwierzęta zamieszkują ekosystem łąki, wypowiadają się na temat roli owadów w przyrodzie.

Na wiosennej łące- poznajemy etapy rozwoju żaby.

Wzbogacamy nasze wiadomości na temat mieszkańców żyjących na wiosennej łące. Poznajemy etapy rozwoju żaby. Układaliśmy puzzle różnych owadów dokonując przy tym dokładnej analizy ich wyglądu. Na koniec graliśmy “W zielone”. Ten, kto usłyszał pytanie “grasz w zielo

WĘDRUJACE KOLORY

Dzisiaj odkryliśmy, że kolory wędrują – naprawdę. Potrafią pomalutku wędrować ze słoiczka do słoiczka po chusteczce – a jak się ze sobą spotkały to się trochę pomieszały: