Dlaczego my?

„Dwudziestka” to przedszkole dla wszystkich, w którym… nic na siłę, nic wbrew woli wychowanka, lecz razem z nim i dla niego. Nasze przedszkole to miejsce stworzone dla dzieci z myślą o zapewnieniu im najlepszej opieki i edukacji w duchu idei integracji. Celem działalności opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej naszej placówki jest prowadzenie mądrej i odpowiedzialnej integracji dzieci zdrowych z niepełnosprawnymi rówieśnikami. Swoją ofertę adresujemy do rodziców wymagających, ceniących systematyczną edukację swojego dziecka.

W naszej placówce funkcjonują oddziały ogólnodostępne i oddziały integracyjne. Profesjonalna kadra dokłada starań, by w trosce o dobro wszystkich maluchów, zachować równowagę między nauką a zabawą. Wypełnianie tej misji to nieustanna praca nad realizacją celów i zadań naszego przedszkola.

Posiadamy dla każdej grupy dzieci przestronne sale z bogatą bazą dydaktyczną i estetycznym zapleczem sanitarnym oraz zaciszne patio i ogród z certyfikowanymi urządzeniami ogrodowymi dla bezpiecznych zabaw na świeżym powietrzu.

Rodzicom oferujemy bezpłatne zajęcia dodatkowe dla swoich dzieci, np. zajęcia artystyczno – plastyczne, rytmiczno – taneczne. Prowadzimy również zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno – pedagogiczne w zależności od potrzeb dzieci, np.: logopedyczne, rewalidacyjne, terapeutyczne, z zakresu psychologicznego wspomagania rozwoju, terapii pedagogicznej.

Nowością w naszej placówce są zajęcia z wykorzystaniem metody EEG Biofeedback powszechnie nazywanej „Terapią XXI wieku”, która umożliwia trening poprawiający efektywność pracy mózgu dziecka i kontrolę nad procesami fizjologicznymi zachodzącymi w organizmie, pomaga odpowiednio się relaksować i radzić sobie w trudnych sytuacjach.

W ramach uatrakcyjniania oferty organizujemy w miarę zainteresowań dzieci różnorodne warsztaty artystyczne: fotograficzne, ceramiczne, papiernicze, teatralne i muzyczne, które prowadzą profesjonalni artyści.

We wszystkich działaniach kierujemy się mottem:

„Pokażmy dzieciom kolory tęczy, a sięgną gwiazd"