NAUCZANIE NA ODLEGŁOŚĆ

Drodzy Rodzice!

W obecnej sytuacji Państwa rola – rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w uczeniu się w domu – nabiera nowego znaczenia. My nauczyciele dokładamy wszelkich starań, aby w różnych formach kontynuować nauczanie na odległość przy ogromnym wsparciu z Waszej strony.  Realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego  odbywa się obecnie w warunkach domowych – przy współpracy nauczyciela i rodziców. Każda z grup w swojej zakładce proponuje różnego typu zajęcia, które w normalnych warunkach realizowane byłyby w przedszkolu, niestety w chwili obecnej liczymy na Wasze wsparcie.
Wiemy, że wspólnie z dziećmi osiągacie już sukcesy z realizacji zadań przesyłając nam zdjęcia- bardzo nas to cieszy. Czas ten również  wykorzystajcie  na to, aby dzieci stały się  bardziej samodzielne. Warto zachęcać je do wykonywania prostych czynności codziennych jak: utrzymanie czystości w swoim kąciku (pokoju),  pomoc w przygotowaniu prostych posiłków razem z Wami, wykonaniu (w swoim tempie) czynności związanych z ubieraniem i rozbieraniem, przygotowaniem do snu, bo na co dzień z powodu pośpiechu, dzieci są zazwyczaj wyręczane. Pobyt w domu daje Wam możliwość częstych rozmów z dziećmi na różnorodne tematy, a tym samym wzbogacania ich słownictwa. Ważne jest także znalezienie czasu na czytanie dzieciom i z dziećmi.
Aby urozmaicić zajęcia, korzystajcie z edukacyjnych programów telewizyjnych. Inne zajęcia
o charakterze edukacyjnym to m.in. zabawy przy wspólnym stole: gry planszowe, czy zabawy i gry zręcznościowe.
Należy pamiętać, że podstawową formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa.

Pozdrawiamy i życzymy zdrowia oraz szybkiego
                                                                        powrotu do „normalności”
                                                                                   Grono Pedagogiczne