GIMNASTYKA Z PLUSZAKIEM

Zaczniemy od krótkiej rozgrzewki

Zabawy z tasiemką

Poproście rodziców o kawałek wstążki, tasiemki lub sznurka długości ok. 50cm.

A teraz stańcie prosto, złapcie waszą tasiemkę za końce i zapraszam do wykonywania ćwiczeń:

Ćwiczenia rozciągające – trzymając tasiemkę przed sobą wykonujcie skłony, trzymając ją nad głową skręty w prawo i lewo, kołyszcie się w prawo i lewo.

Ćwiczenie wyprostne – wzmacniające mięśnie grzbietu – usiądźcie w siadzie klęcznym, podnoście tasiemkę w górę, a następnie skłaniajcie się w przód sięgając jak najdalej i wróćcie do siadu.

Powtórzcie ćwiczenia kilka razy.

Zabawy z maskotką

Zaproście do ćwiczeń waszą ulubioną maskotkę – przytulankę i zapraszam do zabaw:

 „Przeplataniec z pluszakiem” – stańcie prosto trzymając pluszaka, waszym zadaniem będzie przekładać go pod kolanem. A teraz w leżeniu na plecach, przekładajcie maskotkę pod plecami i nad brzuchem.

„Ćwiczenia stóp” – usiądźcie i zdejmijcie skarpetki, spróbujcie podnieść swoją maskotkę palcami stopy. Ćwiczenie wykonujcie raz jedną, raz drugą stopą. Usiądźcie teraz w siadzie prostym podpartym tzn. podeprzyjcie się rękami z tyłu, maskotkę połóżcie przed sobą  złapcie ją palcami prawej stopy i przekładajcie ją kilka razy przez lewą nogę. Następnie ćwiczenie wykonujcie drugą nogą.

„Marsz maskotek” – usiądźcie z wyprostowanymi nogami w lekkim rozkroku, złapcie swoje maskotki i przesuwajcie je po swojej nodze od góry aż do stóp i z powrotem. A teraz zmiana nóg – maskotka maszeruje po drugiej nodze 🙂

„Hop do góry” – spróbujcie podrzucać maskotkę do góry i jeszcze ją złapać. Udało się?

Relaks

Połóżcie się wygodnie na kocyku lub ręczniku, przytulcie swoje maskotki i poproście  Rodziców o włączenie spokojnej muzyki z cyklu „Muzyka relaksacyjna”.  Wykonujcie głębokie wdechy nosem oraz wydechy ustami.

Skip to content