W naszym przedszkolu  nad prawidłowym żywieniem dzieci czuwa

dietetyk

ELŻBIETA GROCHALA

W trosce o najlepsze warunki do rozwoju każdego dziecka dietetyk:

Opracowuje jadłospisy uwzględniające zasady zdrowego, naturalnego odżywiania – zgodnie z najnowszą piramidą żywienia oraz w oparciu o produkty najwyższej jakości.

Dostosowuje jadłospisy dla dzieci wymagających diet specjalnych (alergii pokarmowej, diety bezmlecznej, bezglutenowej, niskobiałkowej  oraz innej, w oparciu o produkty zastępcze).

Nadzoruje i kontroluje prawidłowość przebiegu procesów technologicznych na wszystkich etapach produkcji potraw z uwzględnieniem systemu analizy zagrożeń krytycznych punktów kontrolnych.

Kontroluje jakość surowców i produktów żywnościowych oraz warunków ich przechowywania.

Prowadzi instruktaż  dla pracowników zatrudnionych przy produkcji żywności pod kątem organizacji stanowisk pracy i przestrzegania zasad dobrej praktyki
higienicznej i produkcyjnej.

Prowadzi edukację dla dzieci w zakresie zasad zdrowego odżywiania poprzez różnego rodzaju zajęcia, konkursy, gry i zabawy.

Wprowadza do jadłospisów pomysły dzieci i rodziców na zdrowe posiłki oraz desery.

Uwzględnia w jadłospisach ciekawe i zdrowe alternatywy dla słodyczy.

Prowadzi konsultacje z rodzicami w sprawach dotyczących żywienia dzieci -
zawsze służy rodzicom radą i pomocą.