Waga i wzrost

W miesiącu wrześniu wszystkie grupy przedszkolne zostały zważone i zmierzone. Informacje u Pań w grupach.

Na prawidłowy rozwój dziecka  wpływają:

-odpowiednie odżywianie,

-aktywność ruchowa,

-sen.

Jeżeli coś Państwa nie pokoi  warto skonsultować się z lekarzem.

Nadwaga ma  różne podłoża, to ona może być przyczyną  (efektem ) choroby, np. tarczycy,
wówczas odpowiednich zaleceń udzieli lekarz.

Aktywność fizyczna w okresie przedszkolnym kształtuje organizm i  jego funkcje .

Ma bardzo duży wpływ na:

-prawidłowy rozwój organizmu ,jego układy i narządy,

-poprawną postawę i budowę ciała,

-zapobieganie chorobom

-przystosowanie się do środowiska przyrodniczego.

Drodzy Rodzice

Jesień w pełni- zmienia się pogoda  , więc  zmieniają się warunki atmosferyczne  i  ubiór dziecka. Przypominam ubierajmy

dzieci stosownie do temperatury na dworze .W miesiącu wrześniu i październiku

zaczynamy kontrolę czystości  głów dzieci .Zapraszam państwa do współpracy(sprawdzajmy częściej dzieciom głowy w domu ).

WRZESIEŃ 2016

Drodzy Rodzice !

Jesień to piękna pora roku , ale z często zmienną aurą pogody.

Proszę zwrócić uwagę na odpowiedni ubiór dziecka stosownie

do pogody na dworze. Zmiany pogody wiążą się również

ze zdrowiem naszych dzieci (łatwiej się przeziębiają ).Przeziębienie jest najczęściej

wirusową infekcją górnych dróg oddechowych. Dzieci mogą  przeziębiać się wielokrotnie  w ciągu roku .Do najpowszechniejszych objawów przeziębienia zalicza się : uciążliwy katar , ból gardła ,

kichanie , kaszel , bóle mięśni , a także gorączka .Rodzicu nie lekceważ pierwszych objawów ,

obserwuj swoje dziecko .

W dniach 05.09-14.09.2016 w grupach przedszkolnych  została  przeprowadzona pierwsza profilaktyczna kontrola czystości  skóry  głowy  dzieci (kontrola została przeprowadzona z zachowaniem zasady intymności  na podstawie pisemnej zgody rodziców / opiekunów ). Rodzicu  myjąc dziecko zwróć uwagę na czystość skóry głowy swojego dziecka .Jeżeli zauważysz niepokojące objawy proszę  poinformuj np.  nauczyciela grupy , pielęgniarkę .

W dniach 09.09-14,092016 dzieci poszczególnych grup przedszkolnych zostały

zważone i  zmierzone . Informacja u Pań nauczycielek w grupach lub na tablicy informatycznej grupy.