BAL

w okresie wakacyjnym
znajdziecie Państwo
w zakładce

Wydawałoby się, że wszawica to dawno nieaktualny problem. Niestety, ta choroba pasożytnicza nadal jest stosunkowo często rozpoznawana i to bez względu na status społeczny czy dbałość o higienę osobistą.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjno - edukacyjnymi na temat pedikulozy (wszawicy) przekazanymi przez Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Państwowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Głogowie.

Broszura → kliknij tutaj

Plakat → kliknij tutaj

Ulotka → kliknij tutaj

Bardzo prosimy o kontrolowanie czystości głowy dzieci, a jeżeli zauważycie Państwo coś niepokojącego prosimy o informacje.

Szanowni Państwo,
w poczuciu troski o zdrowie dzieci Minister Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektor Sanitarny zwraca się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych. W związku z powyższym skierowali do Rodziców i Opiekunów list.

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego do Rodziców i Opiekunów Uczniów → kliknij tutaj

W miesiącu wrześniu wszystkie przedszkolaki zostały zważone i zmierzone.
Informacje u nauczycieli w grupach.

Na prawidłowy rozwój dziecka  wpływają:

-odpowiednie odżywianie,

-aktywność ruchowa,

-sen.

Jeżeli coś Państwa nie pokoi  warto skonsultować się z lekarzem.

Nadwaga ma  różne podłoża, to ona może być przyczyną  (efektem ) choroby, np. tarczycy,
wówczas odpowiednich zaleceń udzieli lekarz.

Aktywność fizyczna w okresie przedszkolnym kształtuje organizm i  jego funkcje . Ma bardzo duży wpływ na:

-prawidłowy rozwój organizmu, jego układów i narządów,

-poprawną postawę i budowę ciała,

-zapobieganie chorobom.

Drodzy Rodzice

Jesień w pełni - zmienia się pogoda , więc  zmieniają się warunki atmosferyczne  i  ubiór dziecka. Przypominam - ubierajmy dzieci stosownie do temperatury na dworze.