10.11.2018r odbyło się spotkanie z aktualnym Mistrzem Europy w trójskoku Halowych Mistrzostw Europy w Madrycie - Adrianem Olszewskim.  Dzieci próbowały skakać w dal, trójskoku i biegu sprinterski. Sportowiec pokazał przedszkolakom strój reprezentanta Polski, buty do skoku w dal i biegów sprinterskich oraz szereg medali zdobytych podczas mistrzostw.

Fotogaleria

Jesień jest bardzo dobrym czasem na obserwowanie zmian w przyrodzie - opadające kolorowe liście i owoce drzew, gromadzenie przez zwierzęta zapasów na zimę, pojawienie się w lesie grzybów i odloty ptaków do ciepłych krajów. Dary jesieni - liście, kasztany, żołędzie czy suszone owoce, można wykorzystywać podczas gier i zabaw,
a także zajęć plastycznych. „Wisienki” po zabawach na dywanie wykonały piękne
i kolorowe prace plastyczne o tematyce jesiennej. Kasztany wykorzystują do układania znaków literopodobnych oraz kasztankowych obrazków.

Fotogaleria

Dzieci z grupy „Wisienek” bardzo dobrze wiedzą jak ważne dla naszego organizmu jest spożywanie owoców, dlatego 3 października przyniosły do przedszkola dużą ich ilość tworząc „owocowy stragan” . Określały ich kształt, kolor, wielkość oraz nazwę. Tego dnia miały dużo pracy, każdy kroił owoce na kawałki oraz nadziewał na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Jak się okazało, własnoręcznie wykonane szaszłyczki, to najlepszy sposób na zachęcanie dzieci do spożywania owoców. Wszystkim bardzo smakowały przekąski, a ilością zjedzonych owoców niektóre dzieci nas mile zaskoczyły.

Fotogaleria

W dniach 27 i 28 września „Wisienki” również wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”, której celem było propagowanie selektywnej zbiórki odpadów. Wyposażeni w worki i rękawice  zakupione przez Urząd Miasta zbierały odpady
z terenów wokół przedszkola, domów, boisk sportowych i z terenów zielonych na naszym osiedlu. Udział naszej grupy w akcji „Sprzątanie świata” jest również wyrazem poparcia dla idei czystego środowiska.

Fotogaleria

W poniedziałek 17 września grupa „Wisienek” wraz z paniami wybrała się na wycieczkę na najbliższe skrzyżowanie. Celem wycieczki było obserwowanie ruchu drogowego, znaków drogowych, przejścia dla pieszych oraz poruszających się pojazdów. Dzieci ćwiczyły także umiejętność prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę jezdni. Każdy przedszkolak wie, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.