20.09.2019

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Drodzy Rodzice

We wtorek przychodzimy do przedszkola o godzinie 7:00, śniadanie jemy o 7:15, wychodzimy z przedszkola o 7:30. Wyjazd o godzinie 8:00 z parkingu koło KFC. Ubieramy dzieci odpowiednio do warunków pogody, zabieramy mały plecak z  przekąską (nie czekoladową:) oraz wodą (butelka z dziubkiem :). Powrót zaplanowany jest koło godziny 14:00.

Drodzy Rodzice

Dnia 24 września wyjeżdżamy na pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym.
Odwiedzimy gospodarstwo agroturystyczne w Kluczewie. Całkowity koszt wyjazdu wynosi 45 zł.

W Kluczewie znajduję się gospodarstwo o nazwie ,,Stara chata u kowala''. Gospodarzem tego miejsca jest wujek Krzysztof. Wycieczka pokaże dzieciom jak wygląda życie na wsi. Zobaczą one dawne zabawki, którymi bawili się ich dziadkowie. W Kuźni przygotowany zostanie pokaz pracy kowalskiej. Dzieci dowiedzą się i zobaczą jak powstaję podkowa i co to znaczy, że należy kuć żelazo póki gorące. Każdy obejrzy jak wygląda przędzenie wełny. Pozostałe atrakcje jak przejazd bryczką, słodki poczęstunek, ognisko z kiełbaskami sprawią wszystkim dużo radości. Zamieszkałe zwierzęta gospodarskie (koza, świnia, krowa, owca, królik, drób) będzie można pogłaskać, poobserwować. Co odważniejsi będą mogli wydoić kozę lub krowę. Świetna zabawa na świeżym powietrzu i bogaty program zapewnią wspaniałą przygodę oraz niezapomniane chwile.

W czwartek 12 września 2019 roku

zapraszamy na zebranie organizacyjne,

które odbędzie się o godzinie 16:00 w sali Truskawek.