We wtorek 13 listopada nadal świętowaliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W ten dzień bardzo elegancko ubrane „Truskawki”, przedstawiły uroczysty program artystyczny pt. "Niepodległa". Dzieci zaprezentowały się w tańcach, piosenkach i wierszach o tematyce patriotycznej.
Były nasze narodowe tańce Polonez, Krakowiak, pieśni patriotyczne „Legiony”, Hymn. Niespodzianką był występ chóru Klubu Seniora z Grębocic "Złota Jesień". Goście zaśpiewali nam piękne pieśni patriotyczne. Na koniec uroczystości zostały wręczone nagrody za udział w konkursie "To jest mój kraj, moja Ojczyzna", który polegał na wspólnym napisaniu wiersza przez dzieci i rodziców.

W piątek, 9 listopada 2018r. rozpoczęliśmy uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Z dumą i wielką radością przyłączyliśmy się do apelu pani minister i o godzinie 11:11 wszyscy razem wspólnie zaśpiewaliśmy cały 4 – zwrotkowy hymn narodowy. Była to akcja „Rekord dla Niepodległej” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego wszyscy razem zatańczyliśmy poloneza w rytm utworu Wojciecha Kilara. Cała uroczystość została zakończona recytacją wiersza Władysława Bełzy „Katechizm Młodego Polaka”. Była to bardzo podniosła i uroczysta chwila, a przedszkolaki swoją wspaniałą postawą i zachowaniem udowodniły, że zasłużyły na miano Młodego Patrioty.

Dolnośląski Festiwal Nauki

10 października dzieci z naszej grupy odwiedziły Szkołę Podstawową Nr 7, gdzie braliśmy udział w lekcji pt. "Kolory recyklingu" w języku angielskim w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Dzieciaki świetnie sprawdziły sie w roli ucznia, siedzenie w ławkach bardzo im sie podobało. Spotkanie ośmieliło dzieci i przełamało ich lęk przed szkołą.

Sałatka jarzynowa;)

Warzywa – samo zdrowie;)

Sałatka jarzynowa w wykonaniu „Truskawek” – pyyyszna sprawa.

Wszyscy zaangażowani w obieranie, krojenie, mieszanie i jedzenie;)

Nawet niejadki się przekonały i cała grupa zajadała pyszną sałatkę;)

Zachęcamy do wspólnych działań w kuchni z dziećmi

– frajda dla naszych pociech i miłe chwile dla całej rodziny!

Lubimy wycieczki, te bliższe i te dalsze.

W piątek, 28 września wybraliśmy się autokarem do Obiszowa, na wycieczkę, której celem było zwiedzanie miejsca rekonstrukcji listorycznej - Grodu Dziadoszan z X wieku.

Pogoda nam dopisała i ponad kilometrowy spacer do wyznaczonego miejsca był dla nas frajdą, tymbardziej że po drodze mijaliśmy piękne okazy drzew i krzewów.

Energia nas nie opuszczała i w drodze powrotnej był slalom oraz skoki przez snopki! Świetna zabawa!

Taka wycieczka to świetna okazja, by  dowiedzieć  się czegoś ciekawego o naszej historii,      ale także możliwość przebywanie na świeżym powietrzu.