o przedszkolach
w okresie wakacyjnym
znajdziecie Państwo
w zakładce

W związku z obchodzonym 4 maja Dniem Hutnika, którego patronem jest św. Florian, dzieci z grupy „Truskawek” gościły pracowników Huty Miedzi Głogów – rodziców Oliwii, pana Bartka i panią Andżelikę oraz tatę Nikodema, pana Fabiana. Nasi goście przygotowali dla nas świetne zajęcia, które przybliżyły nam pracę w hucie oraz uświadomiły jej trud.

W trakcie zajęć oglądaliśmy film o tym, jak pozyskuje się i w piecach hutniczych wytapia miedź, srebro i złoto. Z dużym zaciekawieniem dzieci oglądały rekwizyty wykonane z tych kruszców oraz stare zdjęcia huty z lat 70-tych. Sporą ciekawostką była informacja o znajdującym się na kominie huty gnieździe sokoła wędrownego. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał gazetkę „Curier KGHM” z naklejką oraz słodycze. Dziękujemy naszym Hutnikom i życzymy pomyślności w ich ciężkiej pracy.

4 czerwca dzieci z grupy "Truskawek": Milenka, Zuzia, Olek i Nikodem reprezentowały nasze przedszkole w konkursie organizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 19. nasi podopieczni wykazali się dużą wiedzą na temat bajek i ich bohaterów. „Przygody koziołka Matołka”, „Bolek i Lolek”, „Reksio”, „Przygody rozbójnika Rumcajsa”, „Przygody Baltazara Gąbki” , „Zaczarowany ołówek” – te pozycje literatury dziecięcej nasze dzieciaki świetnie znają. Po części konkursowej był poczęstunek i zabawy na dmuchaniu. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Rozwijajmy pasje czytelnicze u naszych milusińskich.

W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej prowadzone przez pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie.

W zajęciach wzięły udział 6-latki z grupy „Truskawek” i „Wisienek”. Były to ćwiczenia praktyczne poprzedzone krótką prezentacją pt.: „Skąd się bierze woda w kranie?”. Dzieci poznały wędrówkę, jaką przemierzyła kropelka wody, zbudowały również filtr do oczyszczania wody przy użyciu kamieni, żwiru i piasku. Zajęcia uświadomiły nam, iż każdy z nas ma bezpośredni dostęp do wysokiej jakości wody w domu, a więc: PIJMY WODĘ Z KRANU, BO TO DLA NAS SAME KORZYŚCI: MNIEJ PLASTIKU W KOSZU, JEST TAŃSZA I ZDROWSZA OD BUTELKOWEJ!

DZIEŃ PLASTYCZNY

W ramach obchodów Tygodnia Dziecka – Dnia plastycznego nasze przedszkolaki zamieniły się w małych artystów i od samego rana tworzyły prawdziwe dzieła sztuki. Dzieciaki wykazały się kreatywnością i pomysłowością w swojej radosnej twórczości i przy pomocy różnorodnych technik malarskich przedstawiały to, co je otacza, fascynuje, interesuje, a czasem smuci. Dzień plastyczny był świetną okazją do dobrej zabawy oraz możliwością wypowiedzenia się dzieci w formie graficznej.

ŁĄKA KOLORÓW

Zwykłe nakrętki od słoików, niby prosta rzecz, a była dziś okazją do fantastycznej zabawy. Dzieci, zamaszystym ruchem wyrzucały nakrętkę, podbiegały w ślad za nią, ostrożnie pod nią zaglądały. Zadanie polegało na tym, aby bardzo uważnie przypatrzeć się wszystkiemu, co na chwilę przykryła nakrętka, a potem to pięknie opowiedzieć. Mimo, iż obszar obserwacji niewielki dobrej zabawy było dużo.