REKRUTACJA!

znajdziecie Państwo
w zakładce

Album o zwierzętach

W tym tygodniu „Truskawki” pochłonięte są pracą nad naszym wspólnym, grupowym dziełem – Albumem o zwierzętach. Dzieciaki samodzielnie wykonują ilustrację wybranego zwierzęcia oraz wspólnie z rodzicami opracowują krótką notatkę o nim. W ten niekonwencjonalny sposób „Truskawki” wzbogacą swoja wiedzę nt. zwierząt.

Wiosenna hodowla

Bardzo już wszyscy chcemy, by zawitała już do nas wiosna.

Tymczasem w oczekiwaniu na nią u „Truskawek” rozpoczęły się już pierwsze wiosenne prace związane z zakładaniem miniogródków.

Dzieci sadziły cebulki kwiatów, szczypiorek, fasolę, rzeżuchę.

Wszyscy bacznie obserwujemy cykl rozwojowy roślin i wiemy, czego rośliny potrzebują do wzrostu.

Truskawki wiedzą już, jakie cechy posiadają drzewa iglaste i liściaste.

Podczas zajęć badawczych każdy mógł dotknąć i powąchać gałązki sosny, świerku i modrzewia.

Dzieciaki rozpoznawały drzewa po szyszkach i wiedza już, które drzewo iglaste gubi igły na zimę.

Truskawki w sali Mistrzów Kodowania

poszukiwały miejsca literki „M”.

Zakodowana informacja o jej miejscu.

Różnorodne obrazki.

Gdzie jest „M”?

Na początku?

W środku?

Na końcu?

Zakodowane polecenie!

Ale, ale …Truskawki z takimi zadaniami radzą sobie świetnie!

Wszystko pięknie dopasowane!

Lubimy eksperymentować, dlatego z dużą przyjemnością badaliśmy i doświadczaliśmy różnych smaków. Dzieciaki określały konsystencję, smak, nazwę produktu, mieszały ze sobą składniki. Przygotowywały roztwory słone (sól) i kwaśne (ocet winny) i słodkie (cukier). Próbowaliśmy smaków gorzkich, nawet piekących i lekko szczypiących – chrzan, imbir.