20.09.2019

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 
 
 

 

 

 

 

Linki
__
____

_

 

____
 


_

 

 

 

 

W piątek 29 września grupy: Truskawki, Wiśnie, Brzoskwinie, Gruszki oraz Banany uczestniczyły w obchodach XIII Głogowskich Dniach Turystyki.

 

Podczas tego niezwykle ciekawego wydarzenia spotkaliśmy się z Prezydentem Miasta Głogowa - Panem Rafaelem Rokaszewiczem, odwiedziliśmy głogowski Ratusz i zobaczyliśmy, gdzie pracuje najważniejsza osoba w mieście. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie sukiennic, a na koniec podziwialiśmy panoramę Głogowa z Wieży Ratuszowej. To był dzień pełen niesamowitych wrażeń.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

 

 

 

27 września 2017r. w naszym przedszkolu odbyły  się zajęcia sportowe dla 6 latków
z grup „Brzoskwinek”, „Gruszek”
i „Bananów” prowadzone przez Adriana Olszewskiego – lekkoatletę – Mistrza Świata  Mastersów w skoku w dal /Mistrzostwa Świata Australia 2016/.

 

 

 


Pan Adrian rozmawiał z dziećmi o zdrowym trybie życia, prawidłowym odżywianiu, przedstawił krótką prezentacje przedstawiającą dyscypliny lekkoatletyczne, zasady
i techniki trójskoku, a także ciekawe postaci ze świata sportu, np.  sprinter – Usain Bolt, czy Jonathan Edwards – rekordzista świata w trójskoku. Pokazał również przedszkolakom strój reprezentanta Polski, zdobyte medale oraz buty specjalne do trójskoku i sprintu.

 

Czytaj więcej...

 

 

 

 

 

22 września przedszkolaki z grupy
5 latków „Truskawek” reprezentowała nasze przedszkole podczas Korowodu Historycznego.

 

 

 

 

 

 

 

Wszyscy uczestnicy korowodu pięknie przebrani maszerowali spod ratusza w stronę głogowskiego zamku. Tam obejrzeli pokaz tańców, turniej rycerzy, a także wybijanie grosza.

 

Fotogaleria

 

Jesteśmy na Głogowskim Portalu Informacyjnym

 

Jesteśmy na Miedziowe.pl

 

 

 

 

 

Dziś obchodziliśmy VI Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nasze przedszkole zamieniło się w Laboratorium Małego Badacza,
w którym przedszkolaki przeprowadzały niezwykłe eksperymenty. W każdej sali mali badacze wykonywali mnóstwo doświadczeń.

 

 

 

 

Niezwykle interesujące było dmuchanie balona za pomocą sody i octu oraz zabawy
z wodą, barwnikami spożywczymi oraz tabletką musującą, w efekcie których powstała widowiskowa wędrówka kolorowych baniek. Ogromną frajdę sprawiły przedszkolakom zabawy przy muzyce z balonami i gazetami w holu przedszkola oraz ścieżka sensoryczna.

 

Fotogaleria

 

Jak co roku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wszystkie przedszkolaki i ich rodzice oraz nauczyciele otrzymują list od Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Zapraszamy do lektury:

 

List Rzecznika Praw Dziecka

 

 

 

 
 
 
 
W tym roku po raz pierwszy grupa 4 latków "Jabłuszek" włączyła się do działań z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki.
 
 
 
 
 
 
 
Historia Międzynarodowego Dnia Kropki:

15 września 2003 roku trafiła do rąk amerykańskich czytelników książeczka „The Dot” – napisana i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa. Ta niepozorna, napisana oszczędnym językiem historia Vashti – dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości poruszyła serca nauczycieli. Postanowili czytać ją swoim uczniom
i rozmawiać o talentach, które drzemią w każdym z nas.
Książka została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków (również na polski) wydana alfabetem Braille’a i stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki.
 
Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.
 
Od wielu lat 15 września w ramach International Dot Day uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale talentów.
 

 

Statystyka odwiedzin: Dziś 0 | Wczoraj 0 | Tydzień 0 | Miesiąc 0 | Razem 108928