20.09.2019

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 
 
 

 

 

 

 

Linki
__
____

_

 

____
 


_

 

 

 
 
 
W tym roku szkolnym to już X edycja programu "Mamo, tato, wolę wodę!", a nasze przedszkole kolejny raz będzie brało udział w programie.
 
 

Jest to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych programów
edukacyjnych w Polsce.
Został on zainicjowany w 2009r. przez Żywiec Zdrój, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych.
 
 
 
 
 
 
 

Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci.
 
Z myślą o rodzicach i ich pociechach powstał serwis internetowy www.wolewode.pl zawierający kompendium wiedzy o zdrowym żywieniu i rozwoju dzieci, z zabawami i grami, zachęcającymi najmłodszych do picia wody.
 
Koordynatorem programu w przedszkolu jest Jolanta Wandycz.

 

 

mkj

 

Nasze przedszkole bierze udział w programie edukacyjnym "Mistrzowie Kodowania Junior" - młodszego rodzeństwa "Mistrzów Kodowania", który jest obecnie największym programem edukacyjnym w Polsce.

 


Program jest inicjatywą Samsung Electronics Polska.

Patronują mu Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwo Gospodarki.
Nasza placówka jest jednym z 18 przedszkoli w całym kraju - i jedynym w województwie dolnośląskim - objętych tym innowacyjnym projektem.
Koordynatorkami programu w naszej placówce są nauczycielki: Karolina Pawłowska
i Urszula Krzyżanowska.

 

 

 

 

W tym roku kolejny juz raz weźmiemy udział w Programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jest to jeden
z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś.

 

 

 

 

Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.

Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci
i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku.

 

W programie udział wezmą  5 latki "Truskawki" i 6 latki "Banany" i zaproszą na zajęcia koleżanki i kolegów z innych grup.

 

Koordynatorką programu jest Urszula Żal - Jankowska.

 

Zapraszamy do odwiedzania strony Kubusiowych Przyjaciół Natury:

http://przyjacielenatury.pl/

 

 

 

 

Akademia Zdrowego Przedszkolaka to ogólnopolski projekt społeczno-edukacyjny, którego nadrzędnym celem jest propagowanie zdrowego trybu odżywiania i stylu życia.

 

 

Partnerami popierającymi  działania Akademii Zdrowego Przedszkolaka są m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Matki i Dziecka, SGGW, Polskie Towarzystwo Dietetyki, Agencja Rynku Rolnego, Straż Pożarna, WOPR, Miasto Stołeczne Warszawa i wiele innych.

 


Akademia Zdrowego Przedszkolaka powstała jesienią 2010 roku.
Do chwili obecnej w Akademii Zdrowego Przedszkolaka bierze czynny udział ponad 4500 placówek przedszkolnych z terenu całej Polski. W ciągu tych wielu lat zorganizowanych zostało szereg akcji - merytorycznie zróżnicowanych, w tematyce zdrowe żywienie, profilaktyka zdrowia, bezpieczeństwo.

 

Nasze przedszkolaki kolejny rok wezmą udział w programie Akademia Zdrowego Przedszkolaka, a koordynatorkami programu w tym roku szkolnym są nauczycielki: Urszula Żal - Jankowska i Katarzyna Czajkowska.

 

Akademia Zdrowego Przedszkolaka - link do strony projektu

 

 

 

 

W tym roku szkolnym po raz kolejny przystąpiliśmy do Przedszkolnego Programu Edukacji Antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Jest to program Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Głogowie.

 

Program  ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.

 

 

 

Program składa się z pięciu zajęć warsztatowych:


1.Wycieczka.
2.Co i dlaczego dymi.
3.Jak się czuję, kiedy dymi papieros?
4.Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?
5.Jak unikać dymu papierosowego?

 

Tym razem program będzie realizowany w grupie "Gruszek", a koordynatorką programu jest Iwona Kichman.

 

Statystyka odwiedzin: Dziś 0 | Wczoraj 0 | Tydzień 0 | Miesiąc 0 | Razem 108928