Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka obchodzimy 20 listopada. W tym roku wypada on w niedzielę. W naszym przedszkolu już 18.11.2016 odbywały się
z tej okazji pogadanki, rozmowy, przedstawienia w wykonaniu wszystkich dzieci z przedszkola oraz wspólne śpiewanie piosenek o „Prawach Dzieci”.

W pierwszej kolejności odczytany  został list Rzecznika Praw Dziecka - Marka Michalaka. List był skierowany zarówno do dzieci jak i ich rodziców, opiekunów
i nauczycieli. Rzecznik dzieciom życzył dobrze spędzonych przedszkolnych lat, wspaniałych pierwszych przyjaźni oraz czerpania radości z dzieciństwa. Dorosłym przypomniał o tym, że święto to powinno być nie tylko zabawą, lecz także okazją do przypomnienia o prawach dziecka oraz o tym, jak wiele można nauczyć się od najmłodszych.

Dzieci doskonale wiedzą i potrafią nazwać to czego potrzebują, aby być szczęśliwym, ale też nazywają wszystko to, co wywołuje w nich smutek, niepokój czy ból. Znajomość swoich praw sprawia, że  szanujemy i respektujemy również prawa innych osób oraz ich godność.

Dlatego z tej okazji każda z grup przedszkolnych przygotowała krótką scenkę dotyczące jednego wybranego „Prawa Dziecka”, i  tak oto grupa ANANASÓW przedstawiła prawo do zabawy, ŚLIWKI - prawo do wypoczynku,  JABŁKA - prawo do odmowy, CYTRYNY - prawo do odmienności, POZIOMKI- prawo do odmienności, BRZOSKWINIE - prawo do nauki, GRUSZKI - prawo do opieki medycznej (zdrowia), WIŚNIE - prawo do tajemnic
i własnego zdania, BANANY - prawo do miłości.

Dzień ten w naszym przedszkolu był radosny, kolorowy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.