Terapią logopedyczną w naszym przedszkolu objęte są dzieci  starsze oraz dzieci niepełnosprawne z zaburzeniami mowy i rozumienia oraz z trudnościami w komunikowaniu się o różnej etiologii.

Zajęcia prowadzone są w zakresie neurologopedii, surdologopedii i logopedii ogólnej po wcześniejszym zdiagnozowaniu dzieci /w pierwszych tygodniach września/.

Dzieci ćwiczą indywidualnie lub w grupach 2-4 osobowych.

Informacje o problemach dziecka i sposobach ich przezwyciężania podawane są podczas indywidualnych konsultacji z rodzicami /po wcześniejszym umówieniu się/.

Logoterapia polega na wywoływaniu, utrwalaniu i różnicowaniu zaburzonych głosek, prowadzeniu ćwiczeń usprawniających język, wargi i podniebienie miękkie, ćwiczeń oddechowych i słuchowych, nauce odczytywania mowy z ust, poszerzaniu słownictwa biernego i czynnego, doskonaleniu rozumienia mowy, usprawnianiu komunikowania się drogą werbalną i wielu innych.

Pracę logopedy wspierają rodzice i nauczyciele, ponieważ ćwiczenia logopedyczne niejednokrotnie powinny być systematyczne i bardzo intensywne.