Nowością w naszej placówce są zajęcia terapeutyczne prowadzone
z wykorzystaniem metody EEG Biofeedback, powszechnie nazywanej „terapią XXI wieku”.

Zajęcia te prowadzone są przez nauczycieli posiadających certyfikaty upoważniające ich do prowadzenia tego typu zajęć. Dzięki terapii EEG Biofeedback dzieci w naszej placówce rozwijające się wolniej mogą dogonić swoich rówieśników, lepiej funkcjonować w sytuacjach życiowych, dzieci o nieharmonijnym rozwoju mają szansę osiągnąć rozwój zrównoważony, a dzieci uzdolnione mogą otwierać swoje wrodzone predyspozycje.

O metodzie …

Najprościej rzecz ujmując terapia EEG Biofeedback (neurobiofeedback) to usprawnianie pracy mózgu, czyli biologiczne sprzężenie zwrotne. Jednocześnie to metoda terapeutyczna, dzięki której można między innymi zwiększyć skuteczność funkcjonowania umysłu, nauczyć się relaksować, skupiać, ćwiczyć pamięć, niwelować zaburzenia koncentracji uwagi, impulsywność, czy nadpobudliwość. Terapia EEG Biofeedback nie ma żadnych ubocznych działań. Jest skuteczna, całkowicie bezpieczna i niefarmakologiczna. Jest oparta na wyspecjalizowanej technice komputerowej. Atrakcyjna forma pracy (gry multimedialne, filmy) sprawia, że nabywanie kolejnych umiejętności staje się dla dziecka ekscytującą zabawą i prawdziwą przyjemnością. Dziecko poddawane treningowi kieruje grą na obrazie monitora i steruje ją wyłącznie własnym umysłem, bez stosowania klawiatury czy myszki, poprzez zmiany aktywności czynności fal mózgowych.

Podczas treningu:
dziecko uczy się rozpoznawać własne reakcje udoskonalając działanie własnego organizmu,
aktywizuje pracę mózgu,
ćwiczy umiejętność skupiania uwagi na określonym zadaniu.

Treningi mają na celu:
poprawę koncentracji uwagi i szybkości myślenia,
wzmocnienie kreatywności,
poprawę pamięci,
polepszenie nastroju, samooceny i snu,
naukę relaksu,
polepszenie czynności bioelektrycznych mózgu,
hamowanie stanów nadmiernego pobudzenia.

Wskazania do treningów EEG Biofeedback:
zaburzenia uwagi, koncentracji,
nadpobudliwość psychoruchowa, agresja (zespoły ADHD, ADD),
gorsze wyniki w nauce /dysleksja, dysgrafia itp./,
zaburzenia snu i przewlekłe bóle głowy,
stany lękowe, natręctwa, tiki, depresja,
trema, napięcia wewnętrzne, obniżona samoocena,
autyzm,
dziecięce porażenie mózgowe.