27.10.2017r. - Wycieczka do ZG Rudna - 6 latki "Brzoskwinki" i 6 latki "Bananki"

6 - latki z grup "Brzoskwinek" i "Bananów" zwiedzały ZG Rudna. dzieci miały okazję poznać "od kuchni", a właściwie od szatni pracę górnika. Zwiedziły całą drogę, jaką musi pokonać zanim zjedzie klatką w dół. Dzieciom bardzo podobały się krany, z których zamiast wody leciały kawa zbożowa lub herbatka miętowa... Odwiedziły też stację ratownictwa górniczego.

Fotogaleria - "Banany"

Fotogaleria - "Brzoskwinie"

19.10.2017r. - Wycieczka do lasu w Zaborni - 6 latki "Brzoskwinki" i "Bananki"

Przedszkolaki z grup "Brzoskwinek" i "Bananów" wybrały się do lasu w Zaborni
w poszukiwaniu oznak jesieni i korzystać z ostatnich promieni słońca.

Przy okazji dzieci spotkały się z łowczym koła łowieckiego "Odra", od którego dowiedziały sie bardzo wielu informacji dotyczących życia zierząt.

Fotogaleria - "Brzoskwinki"

Fotogaleria - "Bananki"

16.10.2017r. - Wycieczka do Borówek - 4 latki "Cytrynki" i 5 latki "Wisienki"

19.10.2017r. - Wycieczka do Borówek - 5 latki "Truskawki" i 4,5,6 latki "Poziomki"

Przedszkolaki z grupy „Wisienek” i "Cytrynek", a kilka dni później "Truskawek"
i "Poziomek" odwiedziły gospodarstwo ekologiczne - Wrzosową Chatę w Borówkach.

Tam zwiedzały gospodarstwo, ogródu z pięknymi, pachnącymi ziołami i innymi roślinami.
Niecodzienną atrakcją były dla dzieci warsztaty zielarskie, podczas których z pomocą Pani Bogusi wykonały aromatyczne, ziołowe woreczki.

Fotogaleria - "Wisienki"

Fotogaleria - "Truskawki"

Fotogaleria - "Poziomki"

3.10.2017r. - Wycieczka do Leśnej Doliny - 4 latki "Cytrynki" i 6 latki "Bananki"

Przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do Leśnej Doliny z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka. A tam bawiły się w berka, w figury czy gąski do domu. Następnie rywalizowały w zawodach: bieg z ziemniakiem na łyżce, slalom, przejście po wąskiej ścieżce. Nie zabrakło także zabawy z kolorową chustą animacyjną. Kolejną i zarazem smakowitą atrakcją była degustacja pieczonych ziemniaczków z masełkiem, wszystkim bardzo smakowały. Na zakończenie wszyscy wybrali się na krótki spacer ścieżką edukacyjną i przypomnieli sobie ważne informacje dotyczące lasu.

Fotogaleria - "Cytrynki"

Fotogaleria - "Bananki"

02.10.2017r. - Wycieczka do Zaborni - 4,5 latki "Poziomki" i 6 latki "Gruszki"

Przedszkolaki wybrały się do lasu w Zaborni na spotkanie z leśniczym. Poznały wiele ciekawostek z życia zwierząt leśnych, a potem podglądały rośliny.