o przedszkolach
w okresie wakacyjnym
znajdziecie Państwo
w zakładce

W poniedziałek (25.02.2019r.) Ananaski wybrały się na wycieczkę do przedszkolnej kuchni.

Z uśmiechem na twarzy przywitała nas Pani Kamila, która oprowadziła nas po kuchni i zapoznała ze sprzętami, których używa się w kuchni podczas przygotowywania posiłków.

Na początku dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie kuchni. Pani kucharka zwróciła uwagę dzieci na swój strój oraz podkreśliła znaczenie zachowania czystości podczas przygotowywania posiłków. Przedszkolaki obejrzały wyposażenie kuchni, ogromne: garnki, miski, patelnie oraz maszyny i sprzęty ułatwiające pracę pań kucharek. Duże zainteresowanie wzbudziła ogromna winda, w której przewożone są posiłki.

Dziękujemy za wspaniałą lekcję.

Z przyczyn technicznych zdjęcia będą zamieszczone w późniejszym terminie.

W piątek spadł śnieg! Szkoda, że tak mało białego puchu było na dworze, nie starczyłoby go dla każdego Ananaska. Postanowiliśmy ulepić w sali dwa malutkie bałwanki. Jednego bałwanka postawiliśmy na parapecie w naszej sali, drugiego wystawiliśmy za okno. Obserwowaliśmy co się stanie z naszymi śniegowymi przyjaciółmi.

Dzieci samodzielnie doszły do wniosków, że im cieplej tym szybciej śnieg zmienia się w wodę oraz mimo tego, że wcześniej był biały i wydawał się czysty zamienił się w brudną, mętną wodę.

Z przyczyn technicznych zdjęcia będą zamieszczone w późniejszym terminie.

Ananaski wzięły udział w akcji charytatywnej Świąteczne pierniczki dla Zuzi. Dochód uzyskany ze sprzedaży pierniczków zostanie przekazany na nowy wózek dla Zuzi, wychowanki naszego przedszkola, która choruje na przepuklinę oponowo- rdzeniową.

W poniedziałek (10.12.2018r.) dzieci upiekły pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków za pomocą foremek.

Zabawa była doskonała, a przy okazji mogliśmy wesprzeć szczytny cel.

Z przyczyn technicznych zdjęcia będą zamieszczone w późniejszym terminie.

6 grudnia, jak co roku, nasze przedszkolaki odwiedził Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością czekały na wyjątkowego gościa. Czas oczekiwania umilił im teatrzyk o elfach i chorym Mikołaju w wykonaniu nauczycielek.

Mikołaju bardzo dziękujemy Ci za piękne prezenty!

Z przyczyn technicznych zdjęcia będą zamieszczone w późniejszym terminie.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia Ananaski przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Był to wyjątkowy dzień dla naszych trzylatków. Każdy mógł przedstawić swojego misiowego przyjaciela kolegom i koleżankom z grupy.

Dzieci porównywały wielkość pluszaków, nazywały kolory, przeliczały je. Razem z misiem dzieci się gimnastykowały. Na zakończenie Misowego Dnia Ananaski zaprezentowały nam taniec z misiem.