W naszym przedszkolu obchodziliśmy 100. Rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Jednym z elementów obchodów tej rocznicy było zapoznanie dzieci z wyglądem flagi naszego Państwa i jej barwami. Każde dziecko zrobiło flagę Polski. Prace zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi. Dzieci bardzo cieszyły się z wykonanych prac.

Ananaski biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Celem projektu rozwijanie i promowanie czytelnictwa.

Projekt podzielony jest na 6 modułów. Aktualnie realizujemy dwa moduły.

1. Mały Miś – czytające Przedszkolaki:

Razem z dziećmi wybraliśmy grupową maskotkę – Misia, któremu wspólnie nadaliśmy imię. Miś Kubuś wybierze się w czytelniczą podróż po domach przedszkolaków.

Każde dziecko, które weźmie Misia dostanie również dzienniczek, w którym Rodzice wpiszą tytuł książeczki, która została przeczytana, a dzieci z małą pomocą rodziców wykonają pamiątkowy obrazek do wysłuchanego utworu oraz odrysują swoją rączkę.

2. Mały Miś uczy samodzielności:

Poprzez zabawę razem z Małym Misiem dzieci poznały normy i zasady obowiązujące w naszym przedszkolu. Wspólnie stworzyliśmy kodeks naszej grupy. Codziennie uczymy się być samodzielni.

20 października obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ananaski świetnie się bawiły. Na dzieci czekały różne atrakcje. Między innymi uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, łowiły rybki czy też udały się na dyskotekę.

Radość i głośny śmiech uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.