W październiku rozmawiamy o jesieni. Co nam przynosi? Jarzębinę, szyszki, kasztany, żołędzie. Na zajęciach postanowiliśmy wykorzystać dary jesieni - kasztany. Zrobiliśmy
z nich piękne ślimaczki. Przy tej okazji dzieci rozwijały samodzielność, twórcze myślenie oraz  sprawność manualną dłoni i palców.

Fotogaleria

"Mały Miś w świecie wielkiej literatury" - jest to projekt, którego celem jest rozwijanie
i promowanie czytelnictwa. Składa się z 6 modułów (jesteśmy w trakcie realizacji dwóch pierwszych).

Moduł I "Mały Miś - czytające Przedszkolaki" - Dzieci wybrały maskotkę grupową Misia
o imieniu Staś. Miś został wyposażony w dzienniczek, w którym rodzic zapisuje tytuł przeczytanej bajki, a dziecko wykonuje pamiątkowy rysunek.

Moduł II "Mały Miś uczy samodzielności" - dzieci poznały zasady i normy obowiązujące
w przedszkolu, pomogły przy tworzeniu kodeksu grupowego, uczyły się samodzielnego zakładania obuwia.

Fotogaleria

W związku z Europejskim Tygodniem Kodowania Code Week małe "Śliweczki" rozpoczęły naukę kodowania.
Pomogli nam w tym przyjaciele naszego misia Stasia: Bruno i Tosia.
Poprzez zabawę dzieci utrwalały nazwy kolorów, rozwijały spostrzegawczość i logiczne myślenie, jak również uczyły sie spokojnego oczekiwania na swoją kolej.

Fotogaleria

Na wiadomość o przygotowywanej w przedszkolu uroczystości, maluszki bardzo się ucieszyły. Dzieci poczuły się wyjątkowe. Od samego rana pomagały w udekorowaniu sali balonami.

Zabawom tego dnia nie było końca. W świetnych humorach bawiliśmy się balonami, chustą animacyjną, łowiliśmy rybki, strzelaliśmy gole do bramki i śpiewaliśmy poznane piosenki o przedszkolakach. Nie mogło zabraknąć dyskoteki, na której bawiliśmy się wspólnie z dziećmi z innych grup.

Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały medale Super Przedszkolaka, a nasza koleżanka Olivia poczęstowała dzieci słodkim „co nieco”.