Coraz bliżej święta

W naszym przedszkolu już można poczuć świąteczną atmosferę. Pojawiły się kolorowe dekoracje, które cieszą dzieci i dorosłych, słychać kolędy i pastorałki. Brzoskwinki w środę 13 grudnia zaprosiły swoje rodziny do wspólnego kolędowania. Spotkanie miało bardzo nastrojowy charakter a występ dzieci poruszył serca wszystkich gości. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie i przygotowanie wspaniałego poczęstunku. Wesołych Świąt!

Wiemy, co zdrowe

Grupa Brzoskwinek rozmawia o zdrowym stylu życia. Wiemy, jak bardzo ważna jest prawidłowa dieta, dlatego też postanowiliśmy sami przygotować sobie coś słodkiego a jednocześnie zdrowego. W czwartek po śniadaniu piekliśmy nadziewane jabłuszka. W skład zdrowego nadzienia wchodziły: płatki owsiane, żurawina, migdały, orzechy, ziarna słonecznika i miód. Następnego dnia dzieci samodzielnie przygotowywały pyszne kolorowe kanapki. Wszystko smakowało wyśmienicie i pozjadane zostało do ostatniego okruszka!

Brzoskwinki i Bananki w Sandenie

W czwartek 23.11.2017 dzieci z naszej grupy oraz z gr. Bananki wyruszyły na wycieczkę do Polkowic do zakładu Sanden, produkującego kompresowy klimatyzacji do samochodów osobowych. Jest to miejsce pracy taty naszej koleżanki Oliwki, który to nas oprowadzał. Dzieci miały niecodzienną okazję zwiedzić całą halę produkcyjną i zaobserwować pracujące tam roboty. Ponadto dzieci obejrzały prezentację o firmie oraz o Japonii, a także odbyły krótką lekcję języka japońskiego prowadzoną przez panią Aki. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe upominki i pełne wrażeń i nowych doświadczeń dzieci wróciły do przedszkola.

Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom Oliwii za zaproszenie i zorganizowanie wycieczki.

Jesień w lesie

Piękna jesienna pogoda zachęca do pobytu na łonie natury. Dlatego też Brzoswinki i Bananki wybrały się do lasu w Zaborni. Dzieci spotkały sie z łowczym koła łowieckiego "Odra", od którego dowiedziały sie bardzo wielu informacji dotyczących życia zierząt. Inny pan myśliwy oprowadził nas po bajecznie kolorowym lesie. Po długim spacerze na dzieci czekało ognisko. Pieczone kiełbaski po aktywnie spędzonym czasie okazały się wyśmienite. Zapraszamy do galerii zdjęć.