Jemy zdrowo i kolorowo

Brzoskwinki już po raz drugi wkładały fartuszki, czepki i samodzielnie przygotowały smakołyki z sadu i odrodu .W  ubiegłym tygodniu dzieci robiły sałatkę owocową a w tym - jarzynową. Samodzielne przygotowywanie tych potraw sprawiło dzieciom wiele radości i zachęciło do zjadania warzyw i owoców.

Dolnośląsi Festiwal Nauki

11 pażdziernika dzieci z naszej grupy odwiedziły Szkołę Podstawową Nr7, gdzie braliśmy udział w zajęciach w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Mieliśmy okazję zaobserwować szereg doświadczeń i zabaw badawczych dotyczących niezwykłych zjawisk w życiu codziennym. Dzieciom ogromnie się podobało i z pewnością ze spotkania wyszły bogatsze o solidną porcję wiedzy.

Brzoskwinki świętują

Dnia 20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. W tym dniu wraz z całym przedszkolem bawiliśmy się w podchody. Dzieci miały za zadanie:

1. kupić kartkę pocztową w kiosku;

2.kupić znaczek i wysłać kartkę na poczcie;

3. ułożć obrazek z częci otrzymany w przychodni weterynaryjnej "Zwierzak";

4.odgadnąć zagadkę w warzywniaku;

5.ułożyć zakodowany obrazek;

6. zrobić pamiątkowe zdjęcie na terenie przedszkola.

W drugiej części dnia dzieci bawiły się przy muzyce na dyskotece w holu przedszkola.

Wszystkiego najlepszego- Przedszkolaki!

Tenis dla przedszkolaków

19 września odbyły się zajęcia z trenerem- p. Kulhawikiem, na boisku SP12. Pan trener zaprasza dzieci i ich rodziców do zapisu do klubu tenisowego.

Zajęcia sportowe

W środę 12 września na boisku Szkoły Podstawowej nr12 odbyły się zajęcia sportowe. Przeprowadzone były one przez przedstawicieli Football Academy Głogów, którzy zachęcali dzieci do zapisywania się na zajęcia z piłki nożnej. Przedszkolaki miały okazję wziąć udział w mini rozgrywkach sportowych, torze przeszkód i innych sportowych atrakcjach.