o przedszkolach
w okresie wakacyjnym
znajdziecie Państwo
w zakładce

W związku z obchodzonym 4 maja Dniem Hutnika, którego patronem jest św. Florian, dzieci z grupy „Truskawek” gościły pracowników Huty Miedzi Głogów – rodziców Oliwii, pana Bartka i panią Andżelikę oraz tatę Nikodema, pana Fabiana. Nasi goście przygotowali dla nas świetne zajęcia, które przybliżyły nam pracę w hucie oraz uświadomiły jej trud.

W trakcie zajęć oglądaliśmy film o tym, jak pozyskuje się i w piecach hutniczych wytapia miedź, srebro i złoto. Z dużym zaciekawieniem dzieci oglądały rekwizyty wykonane z tych kruszców oraz stare zdjęcia huty z lat 70-tych. Sporą ciekawostką była informacja o znajdującym się na kominie huty gnieździe sokoła wędrownego. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał gazetkę „Curier KGHM” z naklejką oraz słodycze. Dziękujemy naszym Hutnikom i życzymy pomyślności w ich ciężkiej pracy.