o przedszkolach
znajdziecie Państwo
w zakładce

Co to jest Polska?

Spytał Jaś w przedszkolu.

Polska – to wieś

i las i zboże w polu…”

Czesław Janczarski

Fotogaleria

W czwartek 28 marca 2019 roku w naszym przedszkolu już po raz szósty odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Scenek Teatralnych, którego hasło przewodnie brzmiało – „Jesteśmy Polakami – jesteśmy z siebie dumni”. Celem przeglądu było rozbudzanie wśród dzieci poczucia tożsamości narodowej, uwrażliwienie na piękno języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań historią naszego kraju. Na nasze zaproszenie odpowiedziało pięć głogowskich przedszkoli.

Jako pierwsze swoje talenty zaprezentowały dzieci z Przedszkola nr 3 w scence pt. „Co to znaczy wolność stracić?”. Dzieci z Przedszkola nr 9 przedstawiły program „Jesteśmy Polakami – jesteśmy z siebie dumni” i opowiedziały nam o znanych Polakach. Kolejna prezentacja to „Wspomnienia babci”, które przedstawiły dzieci z Przedszkola nr 1. „Żołnierze wyklęci – ostatni rozkaz” przedstawiły dzieci z Przedszkola nr 21. W podróż po Polsce zabrały nas dzieci z Przedszkola nr 6. Nasze przedszkole reprezentowały Pola, Wiktor, Bartek i Miłosz z grupy 5 latków „Cytrynek” w scence „Niepodległa”. Nasi reprezentanci opowiedzieli historię odzyskania przez Polskę niepodległości. W postać Józefa Piłsudskiego wcielił się Wiktor, który na Kasztance porwał do boju dzielnych żołnierzy – Miłosza i Bartka. Zaśpiewaliśmy żołnierską „Pierwszą brygadę”, a do rytmu pieśni „Płynie Wisła, płynie” krakowianka Pola pięknie zatańczyła. Wszystkie przedstawione scenki były starannie przygotowane i niosły przekaz patriotyczny. Dla naszych gości w podziękowaniu za podjecie trudnego do realizacji tematu wystąpiły dzieci z grupy 6 latków „Truskawek” które zatańczyły ludowego „Trojaka” i „Klapoka” oraz zaśpiewały piosenkę pod tytułem „Lipka”. Na wszystkie dzieci czekała też słodka niespodzianka i nagrody. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności aktorskich i wszyscy zostali wyróżnienia. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie. Szczególne podziękowania kierujemy do małych artystów oraz nauczycieli, którzy przygotowali te niezwykłe prezentacje.

Do zobaczenia za rok.