o przedszkolach
w okresie wakacyjnym
znajdziecie Państwo
w zakładce

4 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu wyjątkowa uroczystość – Dzień Górnika.

W tym roku przedszkolaki powitały zaproszonych gości specjalnym programem artystycznym, w którym zaprezentowały swoje umiejętności – recytując, tańcząc i śpiewając, a na koniec występów wręczyły górnikom własnoręcznie przygotowane laurki.

Po części artystycznej goście podzielili się z dziećmi wiedzą na temat pracy w kopalni, pokazali na zdjęciach jak wygląda praca pod ziemią, niektórzy górnicy zaprezentowali się w ubraniach, w których pracują na co dzień, opowiedzieli o symbolach górniczych, o elementach munduru, a także o znaczeniu koloru piór na czako.

Ten wyjątkowy dzień wszystkie przedszkolaki będą długo pamiętać, tym bardziej, że po uroczystości górnicy poszli do dzieci do sal i tam kontynuowali swoje opowieści. Tam też przedszkolaki mogły oglądać i przymierzać czako, kaski, okulary i inne przedmioty, które przynieśli górnicy.

Wszystkim, tatusiom dziadkom i zaprzyjaźnionym z naszym przedszkolem górnikom serdecznie dziękujemy za uświetnienie naszej uroczystości i życzymy wszystkiego najlepszego w dniu ich święta – pozdrawiamy ich górniczym Szczęść Boże!

Fotogaleria "Dzień Górnika"