10.11.2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z aktualnym Mistrzem Europy
w trójskoku Halowych Mistrzostw Europy w Madrycie - Adrianem Olszewskim.

W spotkaniu z lekkoatletą uczestniczyły przedszkolaki
z grup starszych: Wisienek, Truskawek, Brzoskwinek
i Poziomek.

Dzieci poznały konkurencje lekkoatletyczne takie jak: skok w dal, trójskok i bieg sprinterski. Pan Adrian przedstawił swoich idoli: sprintera – Usaina Bolta i Jonathana Edwardsa – rekordzistę świata w trójskoku. Sportowiec pokazał przedszkolakom strój reprezentanta Polski, buty do skoku w dal i biegów sprinterskich oraz szereg medali zdobytych podczas mistrzostw.
Bardzo atrakcyjnym elementem spotkania okazały się zajęcia na bieżni, podczas których dzieci pod okiem mistrza próbowały wystartować z bloku startowego. Swoich sił próbowały również w skoku w dal oraz trójskoku.
Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały od mistrza autograf ze specjalną dedykacją.

Fotogaleria - "Spotkanie Wisienek z Mistrzem"

Fotogaleria - "Brzoskwinki na spotkaniu z lekkoatletą"