PIERWSZY KROK TURYSTYCZNY PRZEDSZKOLAKÓW

W piątek 18 października dzieci z grupy „Truskawek”, „Brzoskwinek”, „Poziomek”, „Jabłek”, „Cytrynek” oraz „Wisienek” wykonały „Pierwszy Krok Turystyczny” w ramach XV Głogowskich Dni Turystyki. Biletem wstępu było przygotowanie plakatu przedstawiającego głogowski teatr. Przed ratuszem przywitał małych turystów Prezydent Miasta Głogowa Rafael Rokaszewicz oraz ulubieniec wszystkich dzieci Tygrysek – maskotka klubu Chrobry Głogów. Wszystkim przedszkolakom przyglądała się Pola karmiąca gołębie na schodach ratusza, która jest pierwszą figurką dziecka zachęcająca małych głogowian do poznania ciekawej historii naszego miasta. Podczas wycieczki po starówce dowiedzieliśmy się że wieża ratusza ma 80,35 m wysokości, a aby wejść na szczyt trzeba pokonać prawie 300 schodów, i że jest najwyższą wieżą na Dolnym Śląsku. Kolejną atrakcją było zwiedzanie dobrze zachowanych Sukiennic, gdzie w XIII wieku kupcy handlowali suknem, złotem, biżuterią, przyprawami i innymi drogimi produktami. Za sukiennicami mały Staś, kolega Poli zaprosił nas do zwiedzania odbudowanego Teatru Miejskiego im. Andreasa Gryphiusa. Piękny budynek zrobił na nas ogromne wrażenie i nie możemy się doczekać pierwszych spektakli dla dzieci. Pierwszy krok turystyczny za nami, a na kolejne zabierzemy naszych bliskich, aby wspólnie odkrywać ciekawe miejsca naszego miasta oraz dzielić się bogatą  wiedzą historyczną.

[Best_Wordpress_Gallery id=”34″ gal_title=”Głogowskie Dni Turystyki”]