„Cytrynki” i „Truskawki” na warsztatach z pierwszej pomocy

W środę 27 listopada 2019 dzieci 6-letnie z grupy” Truskawek”  i 5-letnie z grupy „Cytrynek” uczestniczyły w zajęciach praktycznych z udzielania pierwszej pomocy. Poprowadzili je Ratownicy z Kopalni „ Rudna” ze Stowarzyszenia „ Maltański Legion”.

Podczas zorganizowanego  spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Nasi wychowankowie pod czujnym okiem panów ratowników mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy na swoich zabawkach – misiach, które w tym dniu przyniosły ze sobą do przedszkola. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. 

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.

[Best_Wordpress_Gallery id=”104″ gal_title=”Pierwsza pomoc – Truskawki i Cytrynki”]