PYSZNE WITAMINKI, ROBIMY SAŁATKĘ OWOCOWĄ

W naszej sali było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy „Wisienek” na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Przedszkolaki przyniosły ulubione owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, kiwi, mandarynki, winogrona, a nawet pomelo, które przyniósł Daniel. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przygotowanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym odżywianiu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!Degustacja była bardzo przyjemna. Dzieciom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej że był to efekt ich pracy. Zajęcia kulinarne miały na celu zachęcić dzieci do spożywania owoców i udało się, było smakowicie i pysznie. Dziękujemy bardzo rodzicom za przygotowanie owoców.

« 1 z 2 »