KONKURS CZYTELNICZY ,,BRZECHWA DZIECIOM – DZIECI BRZECHWIE”

15.11 (piątek) w naszym przedszkolu odbył się Konkurs czytelniczy pt.: ,,Brzechwa dzieciom – dzieci Brzechwie”. W konkursie wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne z podziałem na dzieci młodsze i starsze. Każdą grupę reprezentowała 2 – osobowa drużyna, która miała prawo porozumiewać się z pozostałymi dziećmi ze swojej grupy. Konkurs dotyczył twórczości znanego poety Jana Brzechwy. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące treści wierszy: ,,Kaczka Dziwaczka” i ,,Koziołeczek”. Słuchały też piosenek, do których teksty napisał ten znany poeta oraz bawiły się przy muzyce. Na koniec reprezentanci grup otrzymali dyplomy i upominki. Celem tego konkursu było poznanie twórczości znanego poety – Jana Brzechwy, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, poszerzanie wiedzy, rozwijanie wyobraźni, mowy, myślenia i stworzenie radosnego nastroju.