DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI

Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną co roku przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Jest adresowany do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata. W ramach Festiwalu Nauki dzieci z grupy „Wisienek i „Cytrynek” uczestniczyły w zajęciach „Niezwykłe zjawiska w życiu codziennym” prowadzonych przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie. Uczestnictwo przedszkolaków w Festiwalu było okazją do twórczego poznawania otaczającego nas świata, rozbudzania u dzieci ciekawości oraz nauczenie ich prowadzenia obserwacji, wyciągania trafnych wniosków z przeprowadzonych doświadczeń i eksperymentów. Biorąc udział w zabawach badawczych przedszkolaki zgłębiały wiedzę na temat zjawisk w życiu codziennym, samodzielnie wysuwały wnioski, dlaczego jedne rzeczy pływają, a drugie toną, przyswajając sobie pojęcia ciężki-lekki. Ogromne wrażenie zrobił na dzieciach eksperyment „Pienisty-potwór” oraz „Gumowe jajko, czyli co potrafi zdziałać ocet”. Po zabawach badawczych każde zainteresowane dziecko, mogło przez mikroskop obserwować świat przyrody, zgłębiając jego tajemnice oraz uczestniczyć w zabawie z magnesami.

« 1 z 2 »