ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Piątek 8 listopada był wyjątkowym dniem w naszym przedszkolu. Wszystkie dzieci przyszły ubrane w strój galowy ozdobiony własnoręcznie przygotowanymi kokardami narodowymi, aby z szacunkiem i powagą uczcić 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji starszaki przygotowały program patriotyczny, a także obejrzeliśmy film edukacyjny „Symbole Narodowe”, w którym przedstawione zostały początki Państwa Polskiego. Uroczystość rozpoczęli Maja i Wojtek z „Poziomek” wierszem „11 Listopada”. Wysłuchaliśmy piosenki w wykonaniu dzieci z grupy „Brzoskwinki” „Co to jest niepodległość”. Dzieci z „Jabłuszek” opowiedziały historię naszego kraju piosenką „Historia Polski”. Dzieci z „Truskawek” przedstawiły scenkę teatralną „Niepodległa”, zabrzmiały „Legiony” oraz „Płynie Wisła, płynie”. Każdy maluch już wie, że biel i czerwień to nasze barwy ojczyste, zna symbole narodowe i dumnie śpiewa hymn państwowy. O symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, włączając się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Na zakończenie uroczystości wszystkie przedszkolaki powiedziały wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”.