HARCERKI W PRZEDSZKOLU

Druhna Julia z 12 Głogowskiej Drużyny Harcerek „Iskra” i druhna Wiktoria z 1 Głogowskiej Drużyny Harcerek „Agat” im. Heleny Kmieć zorganizowały dla przedszkolaków z grup „Truskawek”, „Cytrynek” i „Wisienek” warsztaty z zasad udzielania pierwszej pomocy. Najpierw przypomniały dzieciom garść niezbędnych wiadomości – m.in. numery telefonów alarmowych, wyposażenie apteczki. A następnie dzieci mogły wykorzystać swoją wiedzę w działaniach praktycznych – udzielając pomocy „nieprzytomnej” harcerce – oczywiście wszystko było zaplanowane, a dzieci świetnie sobie poradziły. Wiedziały jak ułożyć ją w bezpiecznej pozycji oraz jak zaopatrzyć „ranę”. Na koniec spotkania  dzieci z grupy „Wisienki” zaprosiły harcerki do wspólnego tańca „Labado”, który tak jak w słowach piosenki „tańczyły harcerki i małe zuchy też”.

« 1 z 2 »